K pozdravu přidejte úsměv a budou se dít zázraky! Pokud ale nejste spokojeni se vzhledem vašich zubů, může to být problém. Proč se ale usmívat, když se necítíte komfortně a přitažlivě? Z nedávné studie vyplynulo, že většina lidí, která má bělejší zuby, si připadá mladistvější a atraktivnější. Další studie prokázaly, že hezké a zdravě vypadající zuby mají vliv nejen na profesionální, ale i na soukromý úspěch. Ať chceme nebo ne, zuby dáváme na obdiv každý den. Udržet je ale bílé po celý život není tak jednoduché, i když o ně pravidelně pečujeme. Vliv na žloutnutí zubů mají nejenom různé barevné nápoje či potraviny, ale jde i o projev stárnutí.

Naštěstí již ale existuje jednoduchý, bezpečný a rychlý způsob, jak svůj úsměv osvěžit. Stačí k tomu hodinka v zubařském křesle, kde vám naši odborníci poskytnou komplexní řešení bělení zubů, které velmi jemnou a šetrnou formou obnoví přirozenou barvu vašich zubů.

Z galerie před/po

bělení zubů před a po bělení zubů ajna dental

Veškeré ceny jednotlivých výkonů najdete v našem CENÍKU.

AJNA dental clinic poskytuje pětiletý záruční program jako speciální benefit pro své klienty.

FAQ

Co způsobuje to, že se zuby zbarvují?

Během života můžeme pozorovat, že zuby začnou měnit svou barvu bez toho, jak dobře o ně pečujeme. Existuje mnoho příčin, proč se to děje. Od konzumace barevných potravin či nápojů, jako je například káva, čaj nebo červené víno až po kouření, stárnutí, dlouhodobé užívání léků a v neposlední řadě po úrazchh zubů. Žluté nebo jinak zabarvené zuby jsou bohužel velmi běžným problémem, který většina lidí v určitém okamžiku svého života začne trápit.

Co si mám představit pod pojmem bělení zubů a jak probíhá?

V průběhu let se vzhled zubů začíná měnit. Objevují se na nich skvrny a pigmenty z barevných potravin či nápojů nebo jiných stimulů se hromadí v krystalové struktuře skloviny a způsobují postupné tmavnutí zubů. Z estetických důvodů proto nabízíme léčebnou metodu profesionálního bělení zubů za použití různých materiálů. Celá technika bělení je založena na procesu zvaném oxidace. Na povrch zubů se aplikují bezpečné chemické sloučeniny, které rozkládají a uvolňují kyslík. Ten pak  následně odstraňuje ze zubů skvrny a oživuje a rozjasňuje jejich přirozenou barvu.

Jaké se při bělení zubů využívají techniky?

U nás si můžete vybrat celkem ze tří technik, pomocí kterých docílíme přirozenější a bělejší barvy vašich zubů:

- Ordinační bělení je nerychlejší a výsledek bělení je viditelný okamžitě. Pod dohledem ošetřujícího personálu je na vaše zuby aplikován bělící gel, jehož činky jsou zesíleny speciálně navrženým laserem. Výsledek a stupeň bělosti vašich zubů si můžete hned na místě, po odstranění bělícího gelu zkontrolovat.

- Bělení pro domácí použití je ekonomičtější formou bělení ordinačního. Výhodou je, že si můžete zuby dle potřeby doma dobělovat do požadovaného odstínu. U nás vám na základě otisků vašich zubů individuálně vyrobíme speciální „nosič”, který doma naplňujete bělícím gelem a nasazujete na zuby zhruba během dvou týdnů po dobu pouhých 5 minut.

- Endodontické bělení pomocí techniky „walking bleach”. Tato technika je založena na aplikaci bělícího prostředku do vnitřku dřeňové dutiny zubu po dobu několika dní. Pro dosažení optimálního výsledku je třeba léčbu několikrát opakovat.

Jak dlouho vydrží zuby po bělení bílé?

Dlouhodobý efekt profesionálního bělení zubů je individuální a záleží na mnoha faktorech. Dobrá ústní hygiena a pravidelné čištění zubů pomůže udržet bílou barvu tak dlouho, dokud to je jen možné. Ovšem působení dalších vlivů jako je kouření, pravidelné užívání léků, konzumace alkoholu, přirozené stárnutí, různé diety apod. mají na opětovnou změnu odstínu zubů neoddiskutovatelný vliv. Naštěstí, díky šetrnosti bělícího ošetření můžete za nějakou dobu proces bělení zubů u nás znovu opakovat.

Co je třeba zvážit před tím, než se rozhodnu pro bělení zubů?

Před tím, než se rozhodnete pro bělení, je třeba mít jistotu, že je váš chrup bez zubního kazu a netrpí žádným onemocněním dásní (krvácení, periodontální kapsy). Proto je nutné se nejdříve poradit s vaším zubním lékařem, zda je bělení již pro vás vhodné či je třeba chrup nejprve doléčit.

Před zahájením celého bělícího ošetření nejprve provádíme profesionální dentální hygienu. To proto, abychom měli jistotu, že jsou z povrchu zubů dobře odstraněny všechny usazeniny a případná povrchová zabarvení. Také je nutné si uvědomit, že bělení nemá vliv na barvu výplní, keramických vložek, zubních  korunek či můstků.

S bělením zubů doporučujeme posečkat u nezletilých, těhotných a kojících žen.

Má bělení zubů nějaké vedlejší účinky?

U většiny pacientů se žádné vedlejší účinky bělení zubů neprojevují. Někteří však mohou pociťovat dočasnou tupou či ostrou bolest v zubech nebo vnímat jejich citlivost na horko či chlad. Pro snížení citlivosti používáme speciální desenzibilační gely, které můžeme aplikovat před nebo po bělení.

Update cookies preferences